Nerudova 56, Klášterec nad Ohří 

Jóga pro děti

Jóga pro děti je jiná, než ta pro dospělé. Je veselá, hravá a plná energie, i když se cvičení provádí zvolna a plynule bez švihových pohybů. Pohyb je pod vědomou kontrolou. Jóga je nesoutěživá a přátelská. Pozice vycházejí z přirozeného pohybu v přírodě. Děti se s nimi seznamují formou tvoření příběhů, pomocí her, básniček, pomůcek, obrázků… Provádějí se i různá jemná motorická cvičení, dechové techniky a děti se učí relaxaci. Jóga dává dětem základ do celého života, získávají lepší držení těla, větší pružnost, pohyblivost, pevné svalstvo, zlepšují si koncentraci, koordinaci a smysl pro rovnováhu, rozvíjí tvořivost a představivost. Jóga napomáhá zvládání stresu, větší pohodě a klidu a zároveň i disciplíně. V hodinách dětské jógy má svůj prostor také běhání a dovádění. Dynamické provádění poloh podporuje zdravý tělesný vývoj a vyrovnává nepříznivé účinky nadměrného sezení (například ve školní lavici, u počítačů…). Pokud dítě vykonává jinou sportovní aktivitu, je jóga ideální kompenzací pro namáhané svaly.

     

Jóga je vhodná pro všechny děti, hodně živé zklidní a ty málo aktivní naopak povzbudí k činnosti.

Jóga pro děti probíhá formou kurzu. V praxi je lepší, když děti mají svůj kolektiv, lépe se poznávají a orientují. To co se v jedné hodině naučíme, můžeme systematicky využívat v hodinách dalších a pokračovat v rozvoji. To neznamená, že by se někdo nemohl přidat v průběhu kurzu. Většinou bývá začlenění nováčka jednodušší a lépe a rychleji se učí to, co už ostatní umí.

Lekce dětské jógy trvá 45 minut, což je optimální čas pro udržení pozornosti. Kurz je pro děti od sedmi do deseti let (případně po domluvě).

Těším se vás, bude to prima zábava!