20. 8. 2022 Od egerberk Off

2.9.2022 Zázračné kakao aneb šamanské pití čokolády

Znovu oblíbená akce ve studiu! Přijďte zažít léčebný šamanský kakaový obřad, kterým vás bude provázet Medicin Woman se svým šamanským bubnem za zvuku tibetských misek.

Čokoláda, kterou budeme pít, pochází z bobů kakaovníku z amazonské oblasti Peru. Do nápoje je přidáván kardamon, skořice a další lahodné koření. Kakao má v sobě aktivní složku theobromin, což doslova znamená „pokrm bohů“. Tato látka má pozitivní účinky na naši nervovou soustavu. Dále obsahuje důležité vitamíny, minerály a jiné zdraví prospěšné látky.

Kakao pomáhá vyplavovat dopamin a endorfiny v těle, je přirozeně nabitý kofeinem a má spoustu dalších zajímavých benefitů. J

Kdy?  ve pátek 2.9.2022 od 18:30

Kde?  ve studiu Energy*Point, Nerudova 56, Klášterec nad Ohří (www.jogaklasterec.cz)

Za kolik? 700,- Kč

Zajistěte si své místo na telefonním čísle 605502622 (Nikol) nebo 608609994 (Marta)

Těšíme se na vás!

Zázračné kakao aneb šamanské pití čokolády

Zdravotní omezení: všeobecně se může ceremonie účastnit kdokoli, s výjimkou těch, kteří jsou alergičtí na kakao. Alergie na koření je nutné nahlásit, stejně tak jako jakékoli závažnější zdravotní obtíže.

Kakao je důležitým vývozním artiklem mnoha rozvojových zemí a slouží především jako základ čokolády. Ve své přirozené (neslazené) formě má extrémně hořkou chuť. Kakaovníky pocházejí z Jižní Ameriky, především z úbočí And v povodí řek Amazonky a Orinoco. Do Mezoameriky byly dopraveny starověkou Mayskou civilizací a později rozšířeny na území Mexika Toltéky a Aztéky. Čokoláda, kterou budeme pít v rámci šamanské ceremonie, pochází z bobů kakaovníku z amazonské oblasti Peru. Do nápoje je přidáván kardamom, skořice a další lahodné koření. Kakao má v sobě aktivní složku zvanou theobromin, což doslova znamená „pokrm bohů“. Tato látka má pozitivní účinky na naši nervovou soustavu. Dále jsou v něm obsaženy důležité vitamíny (např. známý hořčík) a minerály, které jsou prospěšné pro kardiovaskulární systém. Kakaovník je považován za léčivou rostlinu a v kmenových civilizacích je stále používán pro řadu duchovních, léčivých a obřadních účelů. Šamanské léčení je jednou z nejstarších holistických léčebných praktik, které byly po staletí používány starými kulturami po celém světě. Kakaové obřady jsou ve skutečnosti druhem šamanského léčení, ale na rozdíl od některých jiných šamanských zážitků nemají halucinogenní nebo „mimotělní“ účinky. Kakaové obřady pomáhají obnovit rovnováhu energií v nás, a tudíž i dobré zdraví. Ceremonií nás bude provázet Medicin Woman se svým šamanským bubnem a za zvuku tibetských misek, jejichž vibrace mají schopnost harmonizovat energetická centra v našem těle, takže v kombinaci s čokoládou skutečně dochází k léčení na různých úrovních těla i mysli. Rituálu předchází sdílení kruhu: stanovení si individuálního záměru. Obřad bude zakončen spontánním pohybem za zvuku bubnů (pohyb umožňuje kakau aktivovat se v srdci a těle a vytvořit transformaci). Otevřením srdce nám kakao umožňuje slyšet naše skutečné já, pracovat skrze blokády a minulá traumata, rozpouštět jakoukoli negativní energii a pomáhat nám sladit se s tím, kým skutečně jsme. Na rovině fyzické, kromě již zmíněných benefitů, pomáhá kakao vyplavovat dopamin a endorfiny v těle, které uklidňují příznaky PMS i deprese. Kakao obsahuje anandamid, který je známý jako molekula blaženosti. Navíc pomáhá vyrovnávat hladinu cukru v krvi a vytvářet větší průtok krve do mozku, pomáhá posilovat povědomí a soustředění. Je také přirozeně nabitý kofeinem, který zvyšuje kreativitu a hlubokou meditaci.