Instruktoři

Nikol Beranová

Proč právě powerjóga? S jógovým cvičením už se „kamarádím“ více jak deset let. Ale zlom v mém životě jóga udělala teprve nedávno. Byla jsem si zacvičit s kamarádkou ve studiu v Kadani (www.milujoga.cz) a bylo to jiné, než do té doby. Začala jsem číst a pátrat po dalším smyslu, který mi snad unikal nebo jsem ho nevnímala… Touha po poznání mě dovedla až na kurz pro instruktory jógy do Power Yoga Akademie, vzdělávacího centra akreditovaného MŠMT, k Vaškovi Krejčíkovi do EnergyStudia (www.energystudio.cz, www.vaclavkrejcik.cz). Byl to jiný svět! Vašek nás učil žít v daném okamžiku, ne v minulosti ani v budoucnosti. Učil nás mít rádi sami sebe, takoví jací jsme. Učil nás předávat radost z pohybu a úsměv. Učil nás pracovat s naší myslí, nebát se. Poodhalil tajemství života, fungování světa a možná i celého vesmíru! 🙂

Jóga pro mě není jen o cvičení, o kultu těla, ale je v podstatě vším co dělám, krásně propojuje to, co mě baví: (www.klastereckakeramika.cz), reflexní terapie (připravujeme poradenství v oblasti reflexologie), příroda (starám se o včelky a jejich úžasný med si můžete u nás pořídit), běhání, cyklistika, plavání, knihy, historie (www.zanikleobce.cz) a v neposlední řadě rodina a děti (připravujeme jógu pro děti, pro těhulky). Mohla bych psát ještě o spoustě věcí, co mám ráda a které nejsou méně důležité než výše uvedené, ale myslím, že se to dá shrnout asi takto: „Jsem šťastná a vděčná, za to co mám, neznamená to však, že nechci víc 🙂 nebo netoužím poznat něco jiného, nového, dalšího. Naopak! Za vše co mě potká, děkuji, i když to někdy nevypadá jako přízeň osudu, patří to do mého života a je to zapotřebí, posune mě to někam dál. Ve všem se snažím najít něco hezkého a pozitivního a to mi dělá život krásnou a bohatou a smysluplnou cestou.

Chtěla bych Vám předat dál to, co jsem dostala a dostávám. Budu mezi vámi šířit radost ze života, lásku, štěstí a úsměv! 🙂

Lenka Dvořáková

Ať už jste úplní začátečníci nebo fitness nadšenci, chcete zhubnout nebo zlepšit svou fyzickou kondici, pojďte si společně zacvičit. Mé jméno je Lenka Dvořáková a pokud mi dovolíte, budu vaším osobním trenérem a průvodcem v oblasti zdravého životního stylu :o). Ve světě cvičení se pohybuji už poměrně dlouhou dobu a sport jako takový miluji už od mala, i přes to jsem před třemi lety sama zvládla vážit 100 kg. Dnes už samozřejmě tolik nevážím a stala jsem se tak chodícím důkazem, že kde je chuť a vůle, vše je možné :o). Velmi ráda předám své zkušenosti s hubnutím dál a pomůžu třeba právě Vám a to ať už jsou vaše cíle jakékoliv :o).

Veronika Hůlová (Krupičková)

Absolvovala jsem školu jógy v Óm yoga studiu pod vedením Andrey Smékalové a týmu lektorů (omyogastudio.cz) – certifikát instruktora Hathayogy. Dál pracuji na rozšiřování specializace (vinyása yoga, hatha yoga jako léčebný prostředek, bandhy mudry a pránayáma, dětská jóga, jóga pro těhotné – systém A. Smékalové, základy Ájurvédy s využitím v jógové praxi, prana vashya yoga), studium védské filozofie, sanskrtu, základů Ajurvédy i správnosti praktikovaných ásan pod vedením týmu lektorů z Óm yoga studia.
Viz můj facebook
„Život jest sloučením těla, smyslů, mysli a znovuzrozené duše. Ajurvéda jest nejposvátnější naukou o životě, přinášející prospěch lidem nejen v tomto, ale i na onom světě.“ (Čaraka Samhita, sútrasthána 1.42-44)

Květa Hribiková

Tanec srdce aneb cítit sama sebe – Kdo vlastně jsem a co vlastně dělám? Jsem láska, jsem radost, jsem energie, jsem život, jsem jemnost, jsem křehkost, jsem síla, ale jsem i zloduch, jsem bojovník, jsem vše, co může být, ale hlavně jsem žena. Toto vše a mnohem více lze objevit v sobě, skrze své tělo aniž bychom si uvědomovaly, že TO všechno jsme a je toho mnohem víc. A to mi věřte:) Životní cesta mě dovedla až do toho místa a vede stále dál, kam, zatím netuším a vím, že to není podstatné. Neznala jsem sebe, nevěděla jsem, co přesně chci, jaká vlastně jsem. Ano, myslela jsem si, že jsem taková a taková, ale zjistila jsem, že mám v sobě mnohem více, než dokáži v té době žít, tam uvnitř někde v hloubi jsem to sice cítila, ale jak bych mohla. Můžu vlastně být tím, kým opravdu jsem? Nebudu se vymykat, nebudou se na mě dívat hloupě? Prostřednictvím tance, hudby, různých meditačních technik, tantry, tantra-jógy, jsem si začala více uvědomovat své části sebe, po kterých se mi vlastně stýskalo, aniž bych si to před tím uvědomovala a to mi bránilo žít samu sebe a nemusíte pro to umět žádné taneční kreace a pohyby jenom si dovolit prostě jen tak být. Ať je tam dětská radost, hraní, síla ženy, jemnost, lehkost, nebo třeba i smutek a bolest, prostě být tady a teď, tělo vám to samo ukáže. Budeme se věnovat tanci, hudbě a meditačním technikám, které vedou k sobě, do svého srdce.

Kdo se chce uvolnit jen tak pro radost, anebo cítí, že to, co žije, není přesně to, po čem volá jeho duše a třeba se i stydí, že to prostě nejde, nebo že si to nemůže dovolit, tak ANO, to je ten pravý důvod tady právě být. Budu se na vás těšit 🙂

Martin Valový

Martin je spontánní poutník k bytostné celistvosti. Jeho cesta je charakteristická mnoha „aha“ momenty, které přináší sám život, nejlepší učitel. Jedním z nich bylo setkání s tibetskými mísami, gongem a se SteelPanem, kdy ihned přišlo: „toto je součást mé cesty“. Rád propojuje práci s myslí a tělem, intuitivně i s pomocí kundalini jógy. Setkání s ní jej ovlivnilo a dovedlo až k absolvování lektorského kurzu v roce 2014. Pracuje také se šamanskými technikami a posvátnými rostlinami, zejména se šamanským tabákem a šalvějí.

Dana Hejdová

Jóga je pro mne láska, klid a mír. Uklidnění a ustálení sebe sama v dnes již tak hektické době. Pojďte se společně se mnou trochu zastavit, načerpat sílu, energii a zklidnit svou mysl pomocí jemné jógy, která je propojením relaxace, dechu a protahovacích ásan, mezi které jsou vkládány zklidňující ásany, díky kterým dochází k doznívání pozitivních účinků, které blahodárně působí nejen na naše tělo, ale i ducha. Tento styl jógy vám pomůže dosáhnout nejen krásného těla, ale i vykouzlit úsměv na vaší tváři. Já sama jsem se k józe dostala po narození syna, kdy se vše okolo mne změnilo a otočilo o 360 stupňů. V té době jsem objevila jógová videa a začala jsem cvičit podle nich. Postupem času jsem cítila, že jsem to zase já. Jóga mne naplňovala a dělala mne šťastnou. Po návratu do práce (do MŠ jako učitelka) jsem začala zařazovat i některé prvky jógy u dětí a následně jsem absolvovala lektorské kurzy jógy pro děti v Praze. Mezitím jsem navštěvovala lekce jógy u různých lektorů až jsem se jednoho dne dostala do Energy*Pointu k Nikol. Po pár lekcích jógy u ní jsem najednou ucítila, že to je ono. To je ta má náplň, to je to, co chci dělat…, předávat duševní i tělesnou pohodu, harmonii a energii do celého těla. A tak jsem se přihlásila na Power Yoga Akademii do Prahy na kurz instruktora jógy se specializací powerjóga, hathajóga. Chtěla bych dál předávat s láskou to, co mne baví a dělá šťastnou. Namasté!

Michal Drozdík

Pojďte se se mnou zastavit a zklidnit v dnešní hektické době a procítit ten nádherný pocit, kdy se vám během cvičení jógy rozproudí energie v celém těle. Z tohoto důvodu jsem se do jógy zamiloval hned po pár minutách mého úplně prvního cvičení. Stejně tak mě uchvátilo, že cvičení dynamické jógy může být fyzicky daleko náročnější a pro tělo bezpochyby prospěšnější než třeba posilování ve fitness centru. A nejen pro tělo, postupem času jsem zjistil, že jóga má pro člověka daleko hlubší význam přesahující fyzické cvičení. Jóga mění životní styl, uvažování, jóga je o naslouchání tělu i mysli, o sjednocení a v neposlední řadě o poznávání zajímavých lidí. Pojďte si se mnou zacvičit jógu ve stylu, který mi předávali moji učitelé jak při běžném cvičení, tak i při studiu v Power Yoga Academy Vaška Krejčíka v Praze.